Dodaj firmę Zaloguj się Zarejestruj

 

Biuro Tłumaczeń Texter

Opole

📞 🌐 📧

18 września 2023 11:31
👁 13

Firma Biuro Tłumaczeń Texter Opole

Biuro Tłumaczeń Texter

KONTAKT

Biuro Tłumaczeń Texter

Krakowska 37/306
45-018 Opole, opolskie

NIP: 6422741325

MAPA
O NAS

Nazywam się Grzegorz Forc, pracuję jako tłumacz przysięgły języka angielskiego w Opolu, wpisany na listę tłumaczy przysięgłych Ministra Sprawiedliwości pod numerem TP/14/18. Można zapytać dlaczego tylko tłumaczenia przysięgłe Opole. Otóż wynika to ze względów praktycznych. Osoby szukające tłumacza przysięgłego najczęściej wymagają, żeby tłumaczenie było poświadczone z oryginału dokumentu. Zatem tłumacz przysięgły musi taki dokument otrzymać fizycznie, żeby mógł poświadczyć zgodność tłumaczenia z oryginałem. W szczególności urzędy wymagają, żeby tłumaczenie było poświadczone z oryginału, na przykład przy rejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy lub przy składaniu angielskiego aktu urodzenia. To względy praktyczne właśnie decydują, że zarówno klient jak i tłumacz przysięgły muszą być w stosunkowo niewielkiej odległości, żeby mogli sobie przekazywać oryginały dokumentów. Oczywiście pozostaje rozwiązanie z wykorzystaniem firm kurierskich lub poczty tradycyjnej, ale z pewnością wydłuża ono czas oczekiwania na realizację zlecenia. W dobie “deadlajnów", “asapów" i ogólnego braku czasu, najlepszą sytuacją w przypadku tłumaczeń przysięgłych jest gdy zleceniodawca jest blisko tłumacza. Jeśli natomiast zleceniodawcy wystarczy dokument poświadczony z kopii, to ograniczenie terytorialne ma mniejsze znaczenie, bo wystarczy wtedy przesłać skan dokumentu. Niemniej jednak, tłumaczenie poświadczone będzie musiało zostać dostarczone do zleceniodawcy w formie papierowej.

OPINIE / KOMENTARZE / PYTANIA

Opinie posortowane są w kolejności dodawania od najstarszych do najnowszych.

Brak opinii. Dodaj pierwszą.

DODAJ OPINIĘ / KOMENTARZ / PYTANIE

Twoje IP: 3.237.31.***

Przedstaw się*

Wpisz opinię / komentarz / pytanie*

Antybot

Wpisz tu słowo "łódź"*

KATEGORIE / BRANŻE
KATALOG FIRM
Firma
Biuro Tłumaczeń Texter Opole
promowana jest w bezpłatnym katalogu firm https://firmy77.pl/
Masz firmę?
Dodaj swoją firmę do katalogu - za darmo i bez rejestracji! W minutę!
PODOBNE FIRMY

Rita Kubylis Consulting

Dywizjonu 303 129/12, Warszawa (mazowieckie)

Firma Rita Kubylis Consulting z Warszawy zajmuje się doradztwem podatkowym dla obcokrajowców i firm działających w Norwegii. To również profesjonalna szkoła języka norweskiego i biuro tłumaczeń. Prowadzone są szkolenia na różnym poziomie zaawansowania, jak również tłumaczenia zwykłe, tekstów prawnych, budowlanych, książek, broszur, artykułów, dokumentów ekonomicznych lub innych dokumentów branżowych. Firma prowadzona jest przez doświadczonych specjalistów z doskonałą znajomością języka oraz prze ...... więcej »

Dodano 13 lipca 2021 06:57

👁 123 (0,15 dziennie)

MS Tłumaczenia

Tłumacz języka rosyjskiego

Legionów, Sosnowiec (śląskie)

Profesjonalne tłumaczenia z oraz na język rosyjski. Tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne.... więcej »

Dodano 19 lipca 2013 13:27

👁 1241 (0,33 dziennie)

Czimad

Biuro Podróży i Ubezpieczeń Czimad

Komorowskiego 3/106 i 107, Biłgoraj (lubelskie)

Zwrot podatku z zagranicy, zwrot zasilkow rodzinnych na dzieci z zagranicy: Austria, Niemcy, Holandia, Belgia, Dania, Norwegia, Szwecja, Wielką Brytania, Irlandia bilety autokarowe, bilety lotnicze, wizy do USA, uslugi wizowe do wszystkich krajow, ubezpieczenia turystyczne na wyjazdy za granice, tlumaczenia przysiegle i zwykle, emerytura i renta z zagranicy, odszkodowania za wypadek z zagranicy, odszkodowania za opóźniony lot, pozyskiwanie dokumentu U1/ E301 z zagranicznych urzędów pracy... więcej »

Dodano 7 stycznia 2019 10:44
Aktualizacja 7 stycznia 2019 10:51

👁 750 (0,44 dziennie)

Intrasad

Biuro tłumaczeń i rejestracji pojazdów Intrasad

Hutnicza 17, Gdynia (pomorskie)

INTRASAD to biuro tłumaczeń specjalizujące się w tłumaczeniach przysiegłych dokumentów samochodowych w tym dowodu rejestracyjnego oraz faktur zakupu aczkolwiek biuro zajmuje się również innymi tłumaczeniami.... więcej »

Dodano 21 stycznia 2018 11:31

👁 1091 (0,53 dziennie)

Focus Translations

ul. Mokotowska 4/6, Warszawa (mazowieckie)

Nasze biuro tłumaczeń znajduje się w centrum Warszawy i specjalizuje się w oferowaniu wysokiej jakości tłumaczeń (w naszej ofercie znajdują się tłumaczenia z wielu języków). Zapraszamy do wizyty na naszą stronę internetową.... więcej »

Dodano 23 listopada 2018 22:45

👁 271 (0,15 dziennie)

Biuro tłumaczeń 123tłumacz.pl

Biuro tłumaczeń

Łobzowska 48/8, Kraków (małopolskie)

Nasze tłumaczenia biznesowe zapewnia zespół wykwalifikowanych, certyfikowanych i wyszkolonych tłumaczy-profesjonalistów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą.... więcej »

Dodano 10 grudnia 2015 15:36

👁 841 (0,3 dziennie)

Biuro tłumaczeń Berligo

Boya-Żeleńskiego 2/7, Warszawa (mazowieckie)

Berligo to biuro tłumaczeń online zorientowane na obsługę klientów biznesowych, instytucjonalnych, indywidualnych. Zapewniamy Państwu opiekę zawodowych lektorów, tłumaczy przysięgłych związanych z popularnymi językami europejskimi (hiszpańskim, włoskim, angielskim, ukraińskim, innymi). Realizujemy fachowe, w tym niestandardowe przekłady na życzenie.... więcej »

Dodano 6 grudnia 2018 09:50

👁 376 (0,21 dziennie)

Eko Claim

Lee Street 326, Oldham, Warszawa (mazowieckie)

Firma Eko Claim zlokalizowana w UK proponuje fachową pomoc w otrzymaniu rekompensaty z powodu wypadku na terenie Zjednoczonego Królestwa. Grupa ekspertów z firmy Eko Claim występuje w imieniu klienta w negocjacjach z prawnikiem, sporządza tłumaczenie niezbędnych dokumentów, jak również bierze udział w postępowaniu odszkodowawczym. Wypadek w pracy, albo kolizja samochodowa w Wielkiej Brytanii? – Dziś odzyskanie rekompensaty jest niesamowicie szybkie! Firma towarzyszy pokrzywdzonemu w całym postęp ...... więcej »

Dodano 23 sierpnia 2017 15:36

👁 474 (0,21 dziennie)

tlumaczenia.SOS.pl | tłumaczenia online

tlumaczenia.SOS.pl | tłumaczenia pisemne przez internet

Twarda 18, Warszawa (mazowieckie)

Tłumaczenia pisemne bez wychodzenia z domu-biura. Tłumaczenia ustne na terenie Warszawy.... więcej »

Dodano 18 października 2017 16:21

👁 1250 (0,58 dziennie)

Artisio - Agencja Hostess i Modelek

Reformacka 6, Krzeszowice (małopolskie)

Artisio to agencja hostess i modelek, która zajmuje się obsługą eventów. Reklamowanie produktów czy usług nie jest problemem dla pracowników firmy. Artisio zatrudnia doświadczone modelki, hostessy, animatorów, hostów tłumaczów, a także fordanserki. Dzięki profesjonalnym usługom marki, każde organizowane wydarzenie nabierze wyjątkowego charakteru! Nie czekaj i sprawdź już dziś!... więcej »

Dodano 21 lipca 2022 06:43

👁 100 (0,23 dziennie)